V Maďarsku vzniká extrémistické hnutie Sila a odhodlanie

V Maďarsku vzniká nové rasistické politické hnutie

TASR, 9. júla 2017 7:43

Hnutie, ktoré sa bude volať Sila a odhodlanie, sa javí byť radikálnejším než ktorákoľvek politická organizácia zohrávajúca dôležitú politickú úlohu od pádu komunizmu.

Ilustračné foto

Budapešť 9. júla (TASR) – Stovky maďarských pravicových militantov sa v sobotu zhromaždili na predmestí Budapešti, aby ohlásili vznik nového politického hnutia, ktoré by malo v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať s otvorene rasistickým programom.

Hlavná opozičná strana v Maďarsku, Jobbik, sa vzďaľuje od svojich krajne pravicových koreňov. Vymedzuje sa viac ako centristická strana, čo vytvorilo priestor pre nové ultrapravicové iniciatívy, napísala agentúra Reuters.

Tri skupiny zorganizovali zhromaždenie na predmestí Vecses, označené ako „rozprestieranie vlajky krajnej pravice“. Hoci účasť nebola veľká, jeho lídrom sa vďaka médiám dostalo celoštátnej pozornosti a plánujú zúčastniť sa na voľbách v roku 2018.

Hnutie, ktoré sa bude volať Sila a odhodlanie, sa javí byť radikálnejším než ktorákoľvek politická organizácia zohrávajúca dôležitú politickú úlohu od pádu komunizmu. Používa otvorene rasistický jazyk, aby sa postavilo proti liberalizmu a prisťahovalectvu.

Balazs Laszlo, jeden z vodcov hnutia, povedal davu prevažne svalnatých potetovaných mužov oblečených v čiernom, že Európa ukázala zle pochopenú toleranciu voči nebezpečenstvu hroziacemu jej zo strany menšín a prílivu miliónov ľudí.

http://www.teraz.sk/zahranicie/v-madarsku-vznika-nove-politicke-hnu/269522-clanok.html
Previous MV SR financuje časopisy propagujúce extrémizmus a šíriace propagandu
Next Emailový propagandistický obežník

O autorovi

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Uncategorized 0 Comments

MV SR financuje časopis s proruskou propagandou

Ministerstvo nevie, na aké časopisy dáva peniaze Sporným obsahom časopisov sa ministerstvo vnútra začne zaoberať až po podnetoch zvonku. Zo štátneho rozpočtu na ne dáva státisíce eur. 30. jún 2017