MV SR financuje časopis s proruskou propagandou

Ministerstvo nevie, na aké časopisy dáva peniaze

Sporným obsahom časopisov sa ministerstvo vnútra začne zaoberať až po podnetoch zvonku. Zo štátneho rozpočtu na ne dáva státisíce eur.

BRATISLAVA. Desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu idú každoročne aj na tlač časopisov, ktoré otvorene propagujú extrémistickú ĽSNS či preberajú proruskú propagandu.

Získať peniaze od ministerstva vnútra nie je pre občianske združenie zásadný problém. Stačí, ak spĺňa základné zákonné podmienky, venuje sa presne vymedzeným aktivitám a pošle včas formálne správnu žiadosť.

Štát dáva peniaze aj na vydavateľskú činnosť. Obsah magazínov už nikto nekontroluje, pozor sa dáva väčšinou na formality.

Denník SME tento týždeň upozornil časopis Svedectvo, ktorý vydáva občianske združenie Politickí väzni zväz protikomunisického odboja. Jeho šéfredaktorkou je bývalá poslankyňa HZDS Eva Zelenayová. V posledných parlamentných voľbách kandidovala do parlamentu za Kotlebovu ĽSNS.

„Je to jediná strana zo všetkých kandidujúcich, ktorá sa stotožňuje s duchovným odkazom našich predkov,“ hovorila pred voľbami Zelenayová o ĽSNS. „Strana jasne odmietajúca multikulturalizmus, politickú korektnosť a všetky tie politické pretvárky vedúce spoločnosť do pekla.“

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu Sme.sk
Aj vy môžete byť jeho predplatiteľom

Previous Útok kyselinou na moslimov v Londýne
Next MV SR financuje časopisy propagujúce extrémizmus a šíriace propagandu

O autorovi

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Uncategorized 0 Comments

V Maďarsku vzniká extrémistické hnutie Sila a odhodlanie

V Maďarsku vzniká nové rasistické politické hnutie TASR, 9. júla 2017 7:43 Hnutie, ktoré sa bude volať Sila a odhodlanie, sa javí byť radikálnejším než ktorákoľvek politická organizácia zohrávajúca dôležitú